فون پلاس

آموزش حل مشکل TPM 2.0 هنگام نصب ویندوز 11

سلام به همه علاقه مندان به ویندوز 11

حتما شما هم هنگام نصب یا آپدیت به ویندوز 11 با خطایی برخورد کردید که میگه سیستم شما امکان اجرای ویندوز 11 رو نداره ، اگر از خود ویندوز فعلی اقدام به نصب ویندوز 11 بکنید خطاهایی که باعث شده امکان نصب ویندوز 11 در سیستم شما وجود نداشته باشه رو نشون میده و احتمالا یکی از این خطاها خطای TPM 2.0 هست. از اینکه این خطا برای چه چیزی هست و چرا ایجاد شده میگذریم و در ادامه روشهای دور زدن این خطا و سایر محدودیت های سخت افزاری برای نصب ویندوز 11 را به شما آموزش خواهیم داد.

روش اول :

شما برای حل این مشکل کافیه فایلی که در انتهای پست خدمتتون ارائه میکنیم رو در پوشه sources موجود در فایل ستاپ ویندوز جایگزین فایل قبلی بکنید و مراحل نصب ویندوز را انجام بدهید. اگر از روش بوت مستقیم همچنان جوابگو نبود باید از طریق خود ویندوزی که الان نصب دارید اقدام به اپگرید ویندوز به نسخه 11 بکنید و اگر در این حالت باگ داشتید ویندوز را ریست کنید.

روش دوم (پیشنهادی) :

در این روش شما میتونید بدون دستکاری فایل ستاپ ویندوز 11 اون را روی سیستمون نصب کنید. کافیه فایل iso ویندوز را روی DVD رایت کنید یا یک فلش را بوتیبل کنید (پیشنهاد ما بوتیبل کردن فلش است ) و وارد محیط نصب ویندوز بشوید.

پس از انتخاب زبان و انتخاب نسخه ای که میخواهید نصب کنید با خطا روبرو میشوید که سیستم شما امکان اجرا ویندوز 11 را ندارد. در همین صفحه کلیدهای Shift را نگه داشته و F10 را بزنید.

در پنجره CMD که باز شد عبارت regedit را وارد کنید.

به آدرس زیر بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

روی کلید Setup راست کلید کرده و از منوی New گزینه key را انتخاب کنید.

اسم کلید جدید را LabConfig بزارید.

روی LabConfig که ایجاد کردید کلیک کنید و سمت راست صفحه راست کلیک کنید و گزینه DWORD (32-bit) value را انتخاب کنید.

حالا باید 3 تا کلید برای بایپس محدودیت ها ایجاد کنید برای این کار در پنجره باز شده به ترتیب کلیدها را با اسم های زیر ایجاد کنید. ( هر بار با راست کلیک و انتخاب گزینه DWORD (32-bit) value )

BypassTPMCheck

BypassRAMCheck

BypassSecureBootCheck

پس از ایجاد هرکلید روی آنها دوبار کلیک کنید و مقدار آنرا از  0 به 1 تغییر بدهید.

حالا دوتا پنجره بازشده را ببنید و ادامه مراحل نصب ویندوز را انجام بدهید.

 

 

دانلود فایل حل مشکل TPM 2.0
مکالمه را شروع کنید
سلام ! برای ارتباط با پشتیبانی فون پلاس ، بر روی پشتیبان مرتبط با مشکل خود کلیک کنید.