فون پلاس

آموزش بایپس اتورایز گوشیهای شیائومی با ابزار حلب تک

گوشیهای شیائومی برای فلش شدن نیازمند اکانت اتورایز هستند تا فقط افرادی که این اکانت را دارند بتوانند گوشی را فلش کنند. تهیه اکانت اتورایز نیازمند هزینه زیادی است و برای یک فلش معمولی به صرفه نیست. اما امکان دور زدن این سیستم فراهم شده است تا بتوان بدون نیاز به اکانت اتورایز گوشی را فلش کرد.

در این پست آموزش بایپس اتورایز گوشی های شیائومی که CPU آنها مدیاتک است را خواهیم داشت که با استفاده از ابزار حلب تک انجام میشود.

 

مرحله اول ، نصب درایورها :

در ابتدا باید درایورهای مدیاتک به صورت کامل روی ویندوز شما نصب شده باشد. از اینجا فایل درایورها را دانلود کنید.

در ویندوز های 8 به بالا برای نصب درایورهای ساین نشده نیازمند غیرفعال کردن امضای دیجیتالی ویندوز هستید. برای اینکار در استارت CMD را تایپ کنید ، روی آن راست کلیک کرده و Run as administrator را انتخاب کنید.

سپس کدهای زیر را در پنجره CMD قرار داده و اینتر کنید :

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

سپس ویندوز را ریبوت کنید. پس از ریبوت بالای ساعت باید Test Mod نوشته شده باشد. اگر این نوشته را دیدید امضای دیجیتالی غیرفعال شده است.

حالا درایورهایی که دانلود کرده بودید را اکسترکت کرده و روی گزینه Mediatek-Drivers-Install.bat کلیک کنید. در حین نصب دقت کنید در پنجره هایی که باز میشود گزینه install را انتخاب کرده و به اخطار ها توجهی نکنید.

مرحله دوم ، نصب پایتون :

برای اجرای ابزار بایپس اتورایز حلب تک ، باید پایتون را نصب کنید. میتوانید از اینجا پایتون را بر اساس نوع ویندوز خودتون دانلود کنید.

پس از دانلود فایل ستاپ را اجرا کرده و مانند تصویر تیک های مربوطه رو بزنید.

 

پس از نصب پایتون یک فایل اسکریپت هم هست که باید اون رو نصب کنید. این فایل رو از اینجا دانلود کنید. پس از دانلود فایل رو اکسترکت کرده و اجرا کنید و صبر کنید تا نصب به اتمام برسد.

مرحله سوم ، نصب فیلتر :

برای شناسایی درایور توسط ابزار حلب تک باید فیلتر روی درایور نصب کنید. برای نصب فیلتر ابتدا برنامه libusb-win32-devel-filter-1.2.6.0 را نصب کنید. این برنامه رو میتوانید از اینجا دانلود و نصب کنید.

سپس برنامه را اجرا کنید. مانند تصویر گزینه install filter را انتخاب کنید.

 

 

در مرحله بعد لیستی از دستگاه های متصل به سیستم شما نمایش داده میشود. در این مرحله باید کمی سریع باشید.

در ابتدا گوشی را خاموش کنید. باید گوشی را در حالت BROM به سیستم متصل کنید ، ورود به این حالت در گوشیهای مدیاتک شیائومی معمولا با نگه داشتن ولوم بالا + ولوم پایین و اتصال کابل انجام میشود.

پس از اتصال گوشی به سیستم پورت گوشی شناسایی میشود و در لیست نمایش داده میشود (نام پورت معمولا با Mediatek شروع میشود ) باید پورت را سریع تا قبل از اینکه گوشی روشن شود انتخاب کنید و گزینه install رو بزنید.

 

مرحله چهارم ، اجرای اسکریپت بایپس :

در این مرحله که مرحله آخر هم هست ، میتوانید اسکریپت بایپس رو اجرا کنید ، اسکریپت برای هر مدل متفاوت است و شما احتمالا یکی از آنها را تهیه کردید و در اجرای آن مشکل دارید که به اینجا هدایت شده اید. اگر اسکریپت را ندارید میتوانید از اینجا اسکریپ مناسب برای گوشی خودتون رو تهیه کنید.

اگر مراحل بالا مخصوصا مرحله نصب پایتون را به درستی پیش رفته باشید و ویندوز شما مشکلی نداشته باشد با پنجره ای مانند تصویر زیر مواجه میشوید.

 

 

در این حالت تنها کاری که باید انجام بدهید اتصال گوشی در حالت BROM است. برای اتصال در این حالت هم که بالا توضیح دادم ، گوشی رو خاموش میکنید ، ولوم بالا + ولوم پایین را نگه داشته و کابل را وصل میکنید. در این حالت اگر بایپس موفق باشد پیام موفقیت آمیز بودن آن در پنجره نمایش داده میشود.

حالا بدون اینکه کابل را جدا کنید میتوانید با استفاده از فلش تول عملیات فلش یا فرمت را انجام بدهید. فقط کافی است تا فایلها را تعریف کرده و استارت کنید. دقت کنید که بهتر است قبلا از انجام مراحل اینکار را انجام بدهید.

برای انجام بایپس در دفعات بعد نیازی نیست مراحل را از اول انجام بدهید کافی است از مرحله چهارم تکرار کنید.

 

اگر این آموزش مفید بود حتما پیج اینستاگرام و تلگرام و آپارات مارو فالو کنید تا از تخفیف ها ، آموزشهای بیشتر و اخبار فون پلاس مطلع شوید.

پیج اینستاگرام فون پلاس کانال آپارات فون پلاس کانال تلگرام فون پلاس
مکالمه را شروع کنید
سلام ! برای ارتباط با پشتیبانی فون پلاس ، بر روی پشتیبان مرتبط با مشکل خود کلیک کنید.