فون پلاس

آموزش فعال کردن ضبط تماس در گوشیهای سامسونگ

گوگل از اندروید 9 به بعد API ضبط تماس را از اندروید حذف کرد ، به همین دلیل گوشیهایی که اندروید آنها از 9 به بالا است به صورت پیشفرض با استفاده از نرم افزارهای ضبط مکالمه قادر به ضبط مکالمه نیستند و این برنامه ها فقط صدای خود فرد را ذخیره میکنند و صدای شخص مقابل ضبط نمیشود. گوگل قرار بود این ویژگی را به صورت داخلی به اندروید اضافه کند که اینکار تا الان انجام نشده . اما در برخی برند ها این ویژگی را خود شرکت در گوشی هایش قرار داده که بر اساس منطقه ای که گوشی را در آن عرضه کرده قابلیت ضبط مکالمه را فعال یا غیرفعال کرده ، یعنی مثلا در برند سامسونگ در رام خود گوشی این قابلیت وجود دارد اما سامسونگ آنرا بر اساس منطقه ای که گوشی را در آن عرضه کرده این قابلیت را فعال یا غیرفعال میکند.

اما برای حل این مشکل میتوان از فایلهای CSC که معروف به فایلهای منطقه هستند استفاده کرد. یعنی گوشی را فقط با فایل CSC منطقه ای که قابلیت ضبط مکالمه در آن فعال است فلش کرده و از ویژگی ضبط مکالمه استفاده کرد.

در این روش امکان حذف تمامی اطلاعات وجود دارد پس بنابراین قبل از انجام اینکار حتما از تمام اطلاعات خودتون با استفاده از برنامه SmartSwich بکاپ بگیرید.

در لیست زیر CSC کشورهایی که قابلیت ضبط مکالمه در آن فعال است را میتوانید ببینید. برای فعالسازی قابلیت ضبط مکالمه فقط کافی است رام یا فایل CSC یکی از کشورهای زیر را روی گوشی فلش کنید تا از این ویژگی بهره مند شوید.

Bangladesh (BNG) Call only
Thailand (CAM/MYM/THL) Call + SPay
Egypt (EGY) Call only
Israel (ILO) Call only
India (INS) call + Samsung pay
Laos (LAO) Call only
Libya (BTC/LYS) Call only
Nepal (NPL) Call only
Sri Lanka (SLK) Call only
Allergy (TMC/WTL) Call only
Tunisia (TUN) Call only
Vietnam (XXV) Call + SPay

Indonesia (XID) Call only

پس از رایت فایلهایی که در  یکی از مناطق لیست بالا قرار دارد ، در تنظیمات تماس قابلیت ضبط مکالمه اضافه شده و میتوانید از ضبط مکالمه خود دستگاه استفاده کنید.

مکالمه را شروع کنید
سلام ! برای ارتباط با پشتیبانی فون پلاس ، بر روی پشتیبان مرتبط با مشکل خود کلیک کنید.