فون پلاس

تست پوینت شیائومی ردمی نوت 8

در گوشی هایی که CPU آنها کوالکام است برای انجام عملیات های نرم افزاری مانند فلش زدن یا آنلاک FRP از حالت EDL که کوالکام طراحی کرده استفاده میشود. EDL مخفف Emergency Download Mode است. در تصویر تست پوینت شیائومی ردمی نوت 8 را قرار داده ایم که با اتصال کوتاه این دونقطه گوشی وارد حالت EDL خواهد شد.

ورود به حالت EDL در گوشی هایی که CPU کوالکام دارند با دو روش انجام میشود.

1- کابل EDL

2- تست پوینت

تست پوینت ها دو نقطه در برد گوشی هستند که باید اتصال کوتاه شوند تا گوشی در حالت EDL به سیستم متصل شود.زمانی که گوشی در حالت EDL متصل باشد در دیوایس منیجر میتوانید در قسمت پورت ها Qualcomm-HS-QDLoader را ببینید.

مانند تصویر زیر:

زمانی که درایور های لازم به صورت صحیح نصب باید گوشی در حالتی که در تصویر بالا میبینید متصل میشود.

پس از آن میتوانید عملیات مورد نظر خودتون را روی گوشی انجام بدهید. برای فلش گوشی میتوانید فریموری که دارای فایلهای Firehose و rawprogram و patch است را در برنامه QPST تعریف کرده و گوشی را فلش و آنبریک کنید. همچنین باکس ها و دانگل های زیادی مانند EFT وجود دارند که میتوانند گوشی را در حالت EDL فلش کنند یا FRP را انلاک کنند.

از این حالت برای بازکردن رمز صفحه بدون پاک شدن اطلاعات نیز استفاده میشود که برای انجام اینکار باید در حالت EDL گوشی را متصل به باکسی که اینکار را پشتیبانی میکنند بکنید و ادامه مراحل را طبق آموزش پشتیبانی اون باکس انجام بدهید.

مکالمه را شروع کنید
سلام ! برای ارتباط با پشتیبانی فون پلاس ، بر روی پشتیبان مرتبط با مشکل خود کلیک کنید.